pudełko na prezety

Pomysły na praktyczne prezenty

Pomysły na praktyczne prezenty.

Każdy lubi otrzymywać prezenty. Nie ma nic milszego niż fakt, że ktoś o nas pamięta i chce nam sprawić przyjemność. Szczególnie, jeżeli podarunek jest dla nas przydatny i możemy cieszyć się nim na co dzień. Jak zatem wybrać idealny prezent? 

Najważniejsza zasada: nie czekajmy do ostatniego dnia. Prezenty kupowane pod presją czasu nigdy nie będą dopasowane do osoby, którą chcemy obdarować. Wpadniemy wówczas do najbliższego sklepu i zgarniemy z półki “cokolwiek”. To kiepskie rozwiązanie. 

Jeżeli mamy problem z pamiętaniem o urodzinach, rocznicach i innych świętach, poświęćmy jeden wieczór i wpiszmy sobie w kalendarz z którego korzystamy regularnie wszystkie najważniejsze daty i dopiszmy przypominajki na dwa tygodnie wcześniej. Zyskamy w ten sposób czas na przemyślany zakup.

Jeżeli planujemy kupić prezent bliskiej osobie, z którą przebywamy na co dzień, wsłuchajmy się w to o czym mówi. Z pewnością w którymś momencie opowie o tym czego akurat potrzebuje. 

Jeżeli jednak nadal nie wiemy co podarować postawmy na jeden z uniwersalnych prezentów, które prawie nigdy nie będą chybione.

Perfumy – ale tylko pod warunkiem, że wiemy jakich używa ten kogo chcemy obdarować. 

Kosz słodyczy – prezent idealny dla kogoś kogo nie znamy zbyt dobrze, np. dla nauczycielki na zakończenie roku, dla współpracownika czy szefa. Zawsze jest szansa, że coś z naszego kosza będzie mu smakować. Postawmy na uniwersalne produkty takie jak czekolada, bombonierka lub kawa czy herbata. Nawet jeżeli nie trafimy w gust – taki prezent się nie zmarnuje, zawsze będzie można przekazać go dalej.

Bon zakupowy – tutaj musimy trochę znać gusta obdarowywanego. Jeżeli jest to kobieta, może być bon do popularnego sklepu odzieżowego. Jeżeli mężczyzna trafiony może być bon do sklepu RTV. Uniwersalny będzie bon podarunkowy do Empiku – tam każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Alkohol – dla kobiet wino (pod warunkiem, że nie wybieramy się na baby shower, dla mężczyzn whisky.

Najważniejsze jest jednak by kupować prezent z myślą o danej osobie. Wówczas z pewnością będzie w 100% trafiony. Pamiętajmy, że każdy, nawet najbardziej uniwersalny podarunek można spersonalizować. Wystarczy dodać dedykowaną etykietkę z imieniem i okazją lub dołączyć własnoręcznie napisany krótki wierszyk. Taki pomysł będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *